Власний досвід: планування мандрівки Європою на своїх двох за 7 днів

River and guy photo

Ми живемо в еру інформаційної революції, що безсумнівно дає для нас дуже багато переваг. Дізнатись інформацію якомога швидше та миттєво відреагувати – чудовий цьому приклад. Так, без проблем можна швиденько купити білетик у відпустку йдучи по вулиці використовуючи інтернет і смартфон. А наші батьки в касу ходили, а в декого і далі продовжують ходити й сьогодні 🙂

З чого почати самостійну мандрівку?

Почніть з обрання потенційного маршруту мандрівки. Чітко визначте: що хочете побачити або ж яку країну/місто. Орієнтуватись на те, що пропонується з вильотом лоукоста у вашому місті – погана практика. Зазвичай з України літають лоукости у ті міста, те подитись не особливо є на що. Виключенням для мене став Краків – це ONE LOVE. Альтернатива – це переїзд у Польщу автобусом/автомобілем і виліт/виїзд з багатьох міст Польщі безліччю варіантів авіа та авто сполучення. Не забуваємо про залізничне сполучення з України до Варшави, Вроцлава та Перемишля, детальніше про це тут.

Тривалість подорожі

Оцініть кількість днів, яку ви можете собі дозволити у такій мандрівці. Це не просто. Оптимальний варіант від 5 до 7 днів. Не встигнете втомитись і при цьому комфортно зможете повернутись додому, якщо відпустка взята лише на тиждень часу. Кількість міст, які хочете відвідати має бути еквівалентна трьом або менше. В іншому випадку ви не зможете повноцінно дослідити місто та окунутись в культуру країни перебування. Ось наприклад маршрут обраний нами в цьому місяці для подорожі. Двоє дорослих осіб по ньому спокійно можуть вирушити у пошуках пригод.

Map route

Бронювання квитків

Про це написано багато та різними виданнями. Наш досвід такий: бронювати справді краще за 3-6 місяців до вильоту/виїзду. Це реально дешевше і є можливість вибору місць. Те саме стосується житла на booking.com та airbnb.com.

Переїзди між містами

Все залежить від міст, які ви бажаєте відвідати, за день не варто долати більше 600 кілометрів, така відстань досить втомлює, якщо ж відстань більша – ризикуєте відпочинок перетворити на боротьбу з втомою. Кому це потрібно? 🙂

Чому це краще, ніж тур який пропонують туроператори?

Все залежить від побажань, проте політика туроператорів нав’язувати екскурсії, що не коштують такої суми, яку за них чарджать – трохи набридла. Почуваєшся ошуканим. Також є чимало прихованих платежів. Варто додати, що якщо хтось щось заборонене перевозить автобусом з України – вас можуть на дового затримати або ж не пустити взагалі, що поставить крапку у Вашій мандрівці та направить вас у офіс туроператора для вияснення обставин. Так з нами сталось при в’їзді в Румунію. Весь автобус буквально роздягли. Нам це не сподобалось. Затримка через заборонені предмети була на кілька годин, людей затримали, але решту людей та сам туристичний автобус пропустили. Ось так буває.

P.S. В наступному пості розкажу про міста які відвідали, як добирались, що їли і де жили 😉

Залишити відповідь