Мандри Сицилією: Таорміна – перехрестя епох

Довго не було часу продовжити тему Сицилійського півострова та його дивовижного різноманіття. Ото ж, обрав кілька цікавих фото з власної галереї подорожі осторовом Сицилія, щоб поділитись цікавинками з вами 🙂

Містечко Таорміна розташоване на самому Сході острову Сицилія (Італія). Це мальовниче містечко було обрано нами для мандрівки, щоб краще зрозуміти якою була історія земель, які часто піддавались війнам ще до нашої ери. Таорміна – це місто монастирів та храмів, яке неймовірно важкими зусиллями зберегло свою автентичність та історію багатьох століть військових конфліктів.

Епохи арабів, візантійців, норманів, бурбонів та римлян були доміантними на острові, що відбилось на архітектурі стародавньої частини міста. При в’їзді до міста можна зустріти досить багато ось таких пальм, що часто є екзотикою тропічних країн…

Вузькі вулички міста були відреставровані протягом довгих десятиліть, адже збройні конфлікти виснажували місто кожного століття. Досить довго місто було сірим та занедбаним, доки заможна сім’я європейців у 19 столітті не звернула увагу на цю перлину. Тепер місто має неофіційну назву “друге Монте-Карло”.

Перше поселення тут з’явилось орієнтовно у 4 столітті до нашої ери. Найбільшим впливом на архітектуру міста став вплив норманської імперії. Більшість цих надбань ми можемо побачити також і у наші дні.

У 21 столітті місто збирає велику кількість туристів з усього світу. Тут люди мають можливість не лише полюбуватись архітектурою міста, але і познайомитись з культурою торговців міста, яі прибувають в Таорміну з Африки та Азії у пошуках кращого життя.

Найбільш виразним та цікавим є місце відведене стародавньому грецькому театру, яке має неабияку історію виникнення. Якщо вірити історикам – він виник у ІІІ – ІІ століттях до нашої ери. Після завоювання римлянами – театр був рекунструйований для гладіаторських змагань. Діаметр театру близько 110 м, що більше за середньостатичтичне футбольне поле у довжину, яке зазвичай сягає 90-100 метрів. Як зазначив наш гід по місту – влітку в театрі влаштовують для туристів музичні вистави. Вхід на територію театру станом на літо 2018 року вартує 10 євро.

Одним з найбільш дивних місць, яке мені довелось зустріти – це дворик, у якому було постелено паркет прямо на землі.

Характерним фактом є те, що він лежить прямо під відкритим небом. Я не зовсім впевнений до якої культури належить дане рішення, проте йому вже кілька десятків років і він пережив не один перепад температур та опадів, тобто побачив чимало. Ось це справді дивина…

Це палац Корваджо (Palazzo Corvaja) – суміш арабського, візантійського та нормадського стилів. На фото вище зображено вежу палацу (побудовану в XI ст.), яку просто видно звідусіль. Фантастіко!

Однозначно рекомендую тут побувати, оскільки містечко не залишає байдужим своєю історією. Сподіваюсь, вас не залишили байдужими надбання людства, історію якого ми вивчаємо ще до сьогодні. Сподіваюсь, було корисно та пізнавально. Stay tuned 😉

Залишити відповідь