Опубліковано офіційний звіт НБУ за 2017 рік. Прогноз та показники вражають.

Ця стаття буде короткою, але пізнавальною. Звітність Національного Банку України є дуже цікавим інструментом для побудови економічних очікувань на наступний рік як фізичними, так і юридичними особами. Тому розпочнемо.

Посилання за повний звіт НБУ за 2017 рік є тут: http://bit.ly/2CQb9fc

Я у свою чергу надам Вам лише родзинки даного звіту з відповідними скрінами. Розпочнемо.

 

1. Ріст економіки за рахунок збільшення споживання чи притоку інвестицій.

Оскільки НБУ поставрався для “покращення” даних обох показників, нам потрібно БІЛЬШЕ купувати товарів та послуг або чекати притоку щедрих інвесторів. Хто в це вірить без тотального механізму контролю наданих коштів?

 

2. Припинення співпраці з МВФ вже відбулось офіційно.

Громадське суспільство ще не готове прийняти цю реальність, оскільки це може посилити градус критики на владу та її макроекономічні помилки. Проте процес підготування суспільства розпочато, зокрема за допомогою цього звіту НБУ.

 

3. Резерви НБУ не вічні. Давайте ще грошей візьмемо в борг.

НБУ пропонує нам знову позичати гроші розпочавши переговори про нову програму співпраці з МВФ. Візьмемо ще бабок – будуть вам реформи. Тобто економістів до економіки не допустять. Вказано прямо: готуйтесь до девальвації, росту цін та пониження темпів економічного зростання чи навіть стагнації.

 

 

4. Бюджет-2018 буде не лише податковим сюрпризом.

Мінімальна заробітна плата зростає за командою з банкової. Тому нам потрібно зібрати більше податків, щоб обслуговувати більші заробітні плати. І тому інфляцію не зупинити. Але ми вам про це не скажемо.

 

 

5. Прибутки в енергетичному секторі зростають.

“В нинішній концепції додаткові витрати в секторі лягають на споживачів” – ось що Вам потрібно знати про енергетичний сектор 2018. Ризики не значні. Енергетичний ринок запускати ми не збираємось. Тому наші реформи не зупинити.

 

 

Уникаючи сарказму та зловтішань політичного характеру, звітність НБУ вкотре доводить: жодна з гілок влади не є відповідальною за добробут звичайного українця. І ми українці в цьому винні, оскільки такий стан справ допустили.

Залишити відповідь