Онлайн освіта перемагає стаціонарну

Досить давно мене особисто мучила думка про мій колишній вибір освіти. Сумніви щодо власного вибору у минулому для мене здавались нормою, адже світ не стоїть на місці. Зміни відбуваються дуже динамічно. І потрібно відповідати потребам ринкових відносин. Проте не у всіх змінах Україна є передовим майданчиком.

Муки вибору напрямку

Почав цікавитись сферами в яких зараз є ріст кількості вакансій та гостра потреба в кадрах. Лідируючі позиції по кількості вакансій були лише у двох сферах: продажі та ІТ. З продажами в мене зазвичай негативний досвід. Незважаючи на невдачі я старався, але раптом зрозумів – задоволення навіть від успіхів у мене реально немає. Значить треба рухатись далі.

Куди податись?

Славнозвісний ІТ напрямок. Манить і надихає. Найпростіший варіант стати частиною індустрії – це вивчитись на тестера програмного забезпечення. Не тут то було. Ринкові потреби вимагають зазвичай від тестера ПЗ ще й практики. Стажування під час навчання чи просто фріланс – кожен обирає для себе сам. Але доведеться не просто.

Після певного часу випробувань та роботи тестером на фрілансі мені не сподобались часто не цікаві та примітивні завдання, які мені доводилось робити. Так, розумію, що велике значення має сам проект. Проте внутрішнє відчуття, що довго в такому режимі працювати не зможеш, змусили мене по-іншому оцінити власні перспективи. Звісно цікаві проекти залюбки хочеться взяти в роботу, але не так часто вони трапляються. І раптом фронтенд розробка.

Незрозумілі каракулі в браузері мені були цікавими ще зі школи. Але я нічого не знав. Перше чого я знав – це як взагалі вони там опинились. Друге, що мій мозок вбивало – це чому вони тут і хто їх туди запхав, коли можна просто намалювати віконце і вставити в ПК, а далі їх міняти. Саме таким було моє уявлення про браузер та його роботу ще в школі.

Студент, що отримав диплом економіста

Така особа – повний нуль. Власне на це число і множить життя кожного студента після випускного. Сюди звісно не входять діти чиновників, які пригрілись біля державного коритця. Тому всі переваги свого диплому я оцінив одразу. Проте я отримав два важливих інструменти: напрямок та вміння працювати з інформацією. Ці навики є дуже крутими. Вони мені допомагають у багатьох життєвих ситуаціях

До чого ж ця вся лірика?

1. Нам доведеться вчитись все життя. Таким став світ. Ми або приймаємо цей факт як реальність і максимально адаптуємось до нього, або дуже сильно “пасемо задніх”.

2. Тайм-менеджмент буде ключовим інструментом не лише самоовіти, але саморганізації власного життя. Він буде цінуватись завжди. З плином часу цей інструмент буде все необхіднішим.

3. Ваша університетська освіта (власне як і моя) – це папірчик для Ваших батьків. Подаруйте їм його, оскільки Вам цей папірець з ймовіністю у 99 % не знадобиться.

Де ж навчатись?

Відповідь проста і водночас складна: онлайн.

Проста, тому що кожен з нас мабуть краєм вуха чув про таку можливість, а може й вже активно її використовує. Складна, тому що не кожен на це здатен. Самоорганізація та планування часу – це перші кроки у напрямкау самоосвіти, які доведеться опанувати.

Хтось почне протестувати, мовляв “Університет – це ж надійно, престижно, перевірено”.

Серйозно? І потім в Польщу на заробітки? Ця полеміка втомлює. Нам потрібно озирнутись навколо та сказати правду собі: “Стаціонарна освіта неефективна. Викладачі дають купу непотрібної інформації у формі диктанту, а по факту 80-90 % ми змушені вивчати самостійно, щоб справді отримати знання. Тоді для чого Вам ВНЗ для такої справи у ситуації, коли за ті самі гроші або ж навіть дешевше, можливо отримати спеціалізацію та документ про її закінчення, що буде визнаватись на міжнародному рівні?”

Такі платформи доступні онлайн. Єдиною спеціальністю, що не дає повноцінно вивчитись онлайн є медицина. Все решта вже не є ефективним, якщо ви не студент Гарварду, Кембріджа чи подібного ВНЗ, який дає аналогічні можливості. Черпайте знання працюючи над собою і одного дня Ваш пазл буде складено. Навчатись не пізно ніколи.

P.S. Міжнародні платформи, що я використовую для самоосвіти і продовжую вчитись:

coursera.org

udemy.com

edx.org

Для програмістів початківців є чудове безкоштовне community: freecodecamp.org

Відзначу українську гордість самоосвіти: prometheus.org.ua

Залишити відповідь