Нова поліція України: настає початок кінця

Час реформи поліції вже пройшов. Ми живемо 3 роки із “реформованою” поліцією. Жодна державна структура не є ідеальною, проте кредит довіри, який було надано саме даному відомству, м’яко кажучи “величезний”. Вже протягом останнього року українці у різних куточках України обурюються відвертими та зухвалими діями поліцейських, які немають часто (не завжди) жодного підгрунтя, проте водій змушений витрачати свій час, зусилля, клітини нервової системи задля свого захисту, а іноді і захисту сторонніх людей, які стають жертвами такого свавілля.

Обставини зараз

Недобір в патрульну поліцію на даний момент величезний і продовжує зростати. Причин для цього є більше, ніж достатньо. Умови оплати відрізняються від обіцяних. І не дивно. Автомобілі не застраховані, тому ремонт за власний кошт. Премії поліцейським не виплачуються, оскільки дерибан “нашефсьо”. Медичне страхування відсутнє. Думаю обов’язкові відкати не за горами. Перепрацювання та погіршення здоров’я поліцейських – норма для адміністрації поліції.

Наслідки в середньостроковій перспективі

Реально надіятись на поліцію та їхню зацікавленість у чесному та прозорому покаранні конкретного порушника по адміністративці чи криміналці – хибна стратегія. Заробітня плата та соціальний пакет поліцейського – сором сьогодення. Відповідно хабар і надалі допомагатиме багатьом вирішувати все на свою користь.

Варіанти вирішення проблем

Всі ми знаємо з якого місця гниє рибка. Оскільки я не бачив жодного разу як міністр внутрішніх справ (в народі “гастральор”) хоч один раз віджався від землі, а поправився він на добрих 20 кілограм за 2 роки, для мене очевидним є факт домагатися його відставки. Звісно не зрозуміло, хто мав би справді керувати відомством в такій ситуацій.

Грузинські колеги по дуже казковим причинам покинули свої посади – галочка в блокнотику суспільства давно присутня, проте чому суспільство це проковтнуло? Відповідь ще до сьогодні не була знайдена. Результати реформи незадовільні, це однозначно і видно неозброєним оком. Змін у результатах не буде відбуватись, якщо суспільство буде мовчати. Це стосується і правопорядку у дрібних побутових порушеннях, і порушень на дорогах, і навіть тяжких злочинів.

Вирішення ситуації одне: суспільство стане свідомим і вимагатиме якісної поліції, гідних умов праці для поліцейських, поважати суспільство та діючі закони. В іншому випадку чекайте в гості “міліцію”.

P.S. Для усвідмолення існування гострої проблеми, яка сильно торкається кожного з нас вже сьогодні, а також закріплення даної статті, рекомендую переглянути розслідування “піду з поліції” Олександра Курбатова для «Слідство.Інфо» (Громадське телебачення):  Піду з поліції

Залишити відповідь