Blablacar перемагає у конкуренції проти Укрзалізниці. Автобуси на межі зникнення.

Останнім часом довго веду роздуми стосовно системи внутрішнього сполучення на теренах України. Ситуація дуже не проста та потребує комплексного переосмислення. Оскільки звик використовувати нові можливості та думати на перспективу – 3 роки тому звернув увагу на новий сервіс, який лише появився в Україні.

bbcНазва сервісу – Blablacar. Основна мета даного сервісу – надати людям можливість економити витрати на дорогу будучи водієм авто чи пасажиром. Спостереження та дослідження, які я робив у різноманітний час року дозволяють мені впевнено стверджувати, що Укрзалізниця програє конкуренцію за кінцевого споживача. Навіть взимку. Автобуси тепер взагалі поза конкуренцією. Стан автобусів не просто незадовільний. Він не витримує жодної критики. Графік курсування – ще одна ложка дьогтю та один з останніх цвяхів у гроб даної індустрії.

Звідки у мене такі твердження? Все дуже просто. Знайомтесь https://goo.gl/HMXiue

Мене звати Святослав. Досвід подорожей Україною в різноманітні її куточки є достанім для того, щоб стверджувати наступне: люди обирають комфорт за ті ж гроші. Часто вартість дороги є меншою для пасажира, ніж вартість проїзду автобусом чи квитка на потяг. Як водій скажу можу впевнено заявити: моя економія протягом періоду  2.5 років використання ресурсу досягнула суми 53 тисяч гривень.

Буду відвертим, якщо в авто було 3 чи 4 пасажира, я отримував ще й чайові в кінцевому результаті, що дозволяло добряче вимити автомобіль після довгої дороги та скуштувати чогось нового (я завжди голодний) за кошти які залишились від пасажирів. Це не просто існтрумент економії. Будучи відкритим до людей я завів кілька цікавих контактів, які в подальшому дали можливість впливати на питання глобального характеру. Яскравий приклад: інтерв’ю голандським журналістам radio1.nl перед референдумом в Нідерландах щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС. Валентина Мудревська та її чоловік Андре (родом з Нідерландів) порекомендували зустрітись нам разом з голандськими журналістами для обговорення цього питання. Результат: нас почули по головному радіо Нідерландів. Як таке можливо в простому житті? А все почалось із звичайної подорожі в одному напрямку…

blablacar

Джерело: https://www.blablacar.com.ua/

Це ще не кінець. На цьому я не зупинився. Вирішив навести ще кілька аргументів для Вас, які загнали сучасний стан транспортного сполучення між містами у гробову яму:

1. Укрзалізниця та автобусні перевізники майже завжди мають вищі ціни на перевезення, ніж ті, що доступні на сайті Blablacar. Постійні та необгрунтовані підвищення цін Укрзалізниці та автобусних перевізників на пасажирські перевезення без покращення сервісу вже стали предметом народньої сатири.

2. Відправлення в інше місто лише від автовокзалу чи залізничного вокзалу. З водієм часто можна домовитись про зустріч, яка зручна обом сторонам. Буває, що заберуть навіть з дому.

3. Ви не знаєте, з яким водієм автобусу будете їхати чи з яким пасажиром поруч у вагоні сидітимете. Blablacar дає можливість не просто це знати, а навіть забронювати місце попереду з водієм, якщо є таке бажання.

4. Обирати водія можна за рейтингом, віком, часом відправлення, маркою автомобіля.

5. Поділитись враженнями після поїздки на сайті для збільшення довіри можна лише використовуючи шеринговий сервіс Blablacar.

Враховуючи сучасний стан справ у сполученнях між містами – Blablacar матиме все більшу популярність і без кардинальних змін у покращенні сервісу та ціновій політиці я не бачу яскравого майбутнього для Укрзалізниці. Автобусні перевізники доживають останні місяці.

Залишити відповідь