Боротьба за енергоефективність доступна кожному

energyУсі говорять про судсидії та їхню неефективність, але ніхто не говорить як все таки ефективніше використовувати всі наявні ресурси і зробити свою оселю максимально енергоощадливою або ж менш залежною/незналежною від споживання державних енергоресурсів.

Саме тому і з’явилась інструкція для вирішення багатьох проблем з високими тарифами на комунальні платежі, яка доступна кожному і абсолютно не залежить від держави. Користайте:

1. ПЕРЕСТАЄМО НИТИ (для досягнення успіху на цьому етапі багатьом українцям потрібно буде звернутись кілька разів до психоаналітика, оскільки вони вважають що їм усі щось винні).

2. Оцінити свої фінансові можливості. Зміна роботи або ж роду діяльності може допомогти.

Якщо ситуація складна – інвестуємо в освіту. Час в першу чергу. Купа освітніх програм є безкоштовними в Україні.

3. Питаємо себе: що зроблено мною для енергоефективності та ощадливості при споживанні ресурсів, які у всіх цивілізованих країнах дорогі? Що мені відомо про такі терміни як “мінеральна вата”, “пінопласт для утеплення”, “алюфом” та деякі інші?

4. Не можемо жити в трикімнатній квартирі – продаємо. Не можемо поставити лічильник – погано пробуєте. Винна газова служба? Переїждайте туди, де є лічильник та індивідуальне/автономне опалення!

5. Закуповуємо LED лампи та діодні стрічки. Так, для деяких будинків – це будуть тисячі гривень. А як Ви хотіли досягти енергоефективності? Санта клаус цим не займається.

6. Утеплюємо оселю всіма доступними методами, в тому числі за допомогою державних програм по енергоефективності.

7. Моніторимо ринок сонячних батарей та панелей для підігріву води. Вони стрімко дешевіють. Встановлюємо твердопалиний котел, якщо Ви проживаєте у приватному будинку. Дивесифікуйте джерела отримання енергії.

Досвід: до прикладу мій товариш перейшов на обігрів своєї квартири за допомогою трьох кондиціонерів. Від газового котла він не відмовився, але до -10 за Цельсієм на вулиці він сміло використовує саме кондиціонери (тобто майже усю зиму), які працюють на електриці. Квитанція під час опалювального періоду складає орієнтовно 400-500 грн за всю електрику на площу 65 кв.м. За попередніми підрахунками така економія складає близько 75% від вартості опалення квартири газом. Два опалювальні періоди пройдуть і ця інвестиція повинна окупитись.

8. Слідкуємо за енергоспоживанням щодня: списуємо показники лічильника вранці та ввечері. Прибори та опалення в разі відсутності в домі можна тримати вимкненими більшу частину зимового періоду. Люта зима навідується до українців не так часто.

9. Встановлюємо обмежувачі споживання води на кран. Дешева річ, проте в місячному вимірі при митті рук та посуду здатна заощадити десятки літрів води. Придбати можна на усмі відомому aliexpress.com або ж на будь-якому базарі, там вони доступні.

10. Слідкуємо за якістю надання послуг та повним виконанням зобов’язань надавачем послуг по договору. Це не так важко, проте дуже ефективно.

Саме так живуть європейці. А ким вважаєте себе Ви?

Залишити відповідь